89893485_2701122716684087_6026773035451678720_o

o nas

Jesteśmy organizacją polonijną, która została założona jako klub piłkarski w 2015 roku z myślą o rozwijaniu umiejętności piłkarskich dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat, ale od tego czasu stała się organizacją, która wspiera polską społeczność w znacznie szerszy sposób poprzez sport, kulturę i pomoc w czasach kryzysu. Idea utworzenia Together Family Centre powstała, gdy trenerzy Majic Sport FC zauważyli pewne problemy behawioralne u dzieci (problemy z koncentracją, brak aktywności, złość, prześladowanie w szkole itp.). Ponadto niektórzy rodzice podzielali obawy dotyczące swoich dzieci i oczekiwali wsparcia ze strony trenerów. W październiku 2017 r. Wspólnie z polskim psychologiem i logopedą zorganizowaliśmy otwarte konsultacje dla rodzin związanych z klubem i wszystkich zainteresowanych osób z polskiej społeczności. Rodzice mieli możliwość konsultacji ze specjalistami (rozwój psychoruchowy, obszary takie jak percepcja, pamięć, mowa, zachowania społeczne itp.) I podzielenie się obawami dotyczącymi swoich dzieci. Konsultacje przeprowadzono z około 20 rodzinami. Informacje zwrotne z tego wydarzenia pokazały, że istnieje ogromna potrzeba wsparcia psychologicznego oraz logopedycznego nie tylko dla dzieci, ale także dla rodzin. Było również jasne, że Polacy poszukiwali wsparcia oraz specjalistów, mówiących w języku polskim. Potwierdzili, że mają trudności z dostępem do głównego nurtu opieki zdrowotnej z powodu barier językowych. To właśnie w tym momencie Majic Sport FC i specjaliści postanowili stworzyć H&H Family Center (obecne Together Family Centre). Podczas dwóch wydarzeń w marcu 2018 r. (pierwszy oficjalny dzień powitalny) i czerwcu 2018 r. (Dzień Dziedzictwa Polskiego) oraz na stronie w mediach społecznościowych zebraliśmy opinie na temat zainteresowania utworzenia Family Centre, ponad 50 osób zgłosiło potrzebę dostępu do takiej placówki . Dzięki pracy zespołu osób, specjalistów, trenerów i wolontariuszy, inicjatywy majic Sport and Together Family Centre stały się rozpoznawalne wśród Polonii, lokalnej społeczności oraz instytucji publicznych. Organizacja otrzymała wiele nagród związanych z działalnością społeczną, jak chociażby wyróżnienie do reprezentowania North West w Parlamencie Brytyjskim w czerwcu 2018. Ta historia działalności udokumentowana zdjęciami, plakatami, informacjami oraz rekomendacjami lokalnej społeczności utworzyła drogę do pozytywnego rozpatrzenia aplikacji o budynek w Irlam. To dzięki uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej St. Joseph, Dawn Rydiard oraz proboszcza Koscioła St.Joseph, Tonego Clarke, organizacja otrzymała klucze do budynku.

Together Family Centre

Together Family Centre

Nasza Misja i Wizja

Nasza misja

 • Naszą misją jest stopniowy rozwój organizacji, gdzie każda aktywność wynika z potrzeb społeczności. Jest przygotowana profesjonalnie i według jasnego regulaminu. Pragniemy, aby każdy klient, pracownik czy wolontariusz czuł, że jest to jego miejsce i ma wpływ na kształt i kierunek rozwoju. 

Co nas wyróżnia:

 • Jesteśmy organizacją, której celem jest wspieranie, integracja i rozwój społeczności polskiej i społeczności lokalnej.

Nasze Walory

 • Jesteśmy elastyczni i kierujemy się dobrem wspólnym społeczności.

Podejmujemy inicjatywy od poczatku do konca.

 

Najblizsze cele

 • Serwis poradnictwa psychologicznego oraz terapii dostępny dla każdego 7 dni w tygodniu.

 

 • Regularne aktywności w celu rozwijania społeczeństwa: warsztaty, zajęcia językowe, kursy, inicjatywy integracyjne.

 

 • Rozwój sprawności fizycznej w celu poprawy, utrzymania jakości życia.

 

 • Projekty społeczne i regularne eventy. 
 • Porady i wsparcie merytoryczne w zakresie dofinansowań, praw do głosowania, kwestii finansowych, aplikacji rządowych (Settlment status).

 

Nasza wizja

 • Chcemy słynąć z serwisu, który jest przystępny cenowo oraz charakteryzuje się wysoką jakością usług. Wartości etyczne, odpowiedzialność oraz ciągłe doskonalenie jakości pracy tworzą poczucie bezpieczeństwa i zaufania do zarządu i pracowników na każdym szczeblu

 

Co nas wyróżnia

 • Jesteśmy organizacją, której celem jest wspieranie, integracja i rozwój społeczności polskiej i społeczności lokalnej.

12 zasad Together Family Centre

 

 1. Rutynowe usprawnianie serwisu
 2. Filozofia jakości w każdej usłudze i aktywności. Opisana i usprawniana
 3. Zaufanie do pracowników
 4. Długoterminowa współpraca z lokalnymi dostawcami. Cena nie jest najważniejszym wskaźnikiem
 5. Ogólnego dokształcania pracowników- cele roczne
 6. Przewodnictwo ludziom zamiast rządzenia
 7. Całkowite zlikwidowanie uczucia strachu
 8. Brak podziałów pomiędzy działami i ludzmi
 9. Praca według zadań, a nie według norm
 10. Odpowiedzialność i decyzyjność pracowników każdego szczebla dająca poczucie dumy z pracy
 11. Rygorystyczne przeszkolenia pracowników w referal program oraz narzędzia serwisu
 12. Działanie od dziś!

 

Misja

Rozwój lokalnej społeczności

Wizja

Dostęp do bezpłatnych projektów społecznych

Wsparcie

Profesjonalny serwis

Tolerancja

Bezpieczeństwo

0
Volunteers
0
Donation
0
Campaign
0
Awards
Call Us