31styczeń

29 FINAŁ WOŚP MANCHESTER – ZALICZAMY DO UDANYCH!

Manchesterowcy News wraz z Together Family Centre już trzeci raz zagrała z WOŚP! Sytuacja na świecie zmusiła nas do zorganizowania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zupełnie innej formie niż dotychczas. Podjęliśmy wyzwanie, bo nikt z nas nie chciał, by Manchester został bez możliwości wsparcia inicjatywy Jurka Owsiaka!

Wkroczyliśmy na nieznane wody i powoli, powoli, dzień po dniu opracowywaliśmy plan przygotowań. Codziennie nasza ekipa, na specjalnym wośpowym czacie, miała burzę mózgów z pomysłami i aktualizowaliśmy plan działania. Cieszyliśmy się jak dzieci, gdyż efekty nas całkiem zaskoczyły i nawet nie spodziewaliśmy się, że ten finał wyjdzie taki jak mieliście okazję oglądać, a nawet w nim uczestniczyć! W opracowywanie planu i wsparcie włączyły się fantastyczne osoby, które co roku są z nami chociaż doszło też kilka nowych osób. Ania&Ala – wolontariuszki od pchlego targu – tym razem pchli targ online oraz zbieranie puszek ze sklepów. FC Sparta – niestety nie udało się zagrać meczu, ale byli przygotowani! Wiatraki Bolton również byli gotowi na mecz, ale sytuacja na to nie pozwoliła. Tomek aka Zaginiony Kuzyn Jurka Owsiaka znów znalazł się na ulicach w Ashton! Magda Kolus – Origami i wospowy kot. EL Dziobu – z zespołu PRL, kolejny raz gra z nami – prowadząc finał – a reszta zespołu po drugiej stronie ekranu wszystkim nam i Wam kibicowała! Capricious Art. I Sebastian Konrad, z którym mieliśmy okazję porozmawiać na wizji o warsztatach aktorskich. Rafał z Zazu Media – przez cały live stał za kamerą i pilnował, aby wszystko było dobrze widoczne. Pan Leszek – z drugą kamerą nagrywał ujęcia zza kulis! Osobne pomieszczenie dziewczyny Ola&Agnieszka – liczenie pieniędzy, Aneta – wydawanie wylicytowanych rzeczy, Marzena – liczenie pieniędzy, przyjmowanie i wydawanie żywności. Paulina – wywiady ze specjalistami


Zdecydowaliśmy się na transmisję na żywo na naszym Facebooku. Studio zbudowaliśmy w fundacji Together Family Centre. Zastanawialiśmy się jak to wszystko będzie, gdyż niestety w tym roku nie mieliśmy wielu sponsorów, ale jakoś daliśmy radę! Dziękujemy w tym miejscu naszym sponsorom za wiarę w nasz sztab! Pragniemy z całego serca podziękować firmie VarsoviaFX, z którą mieliśmy okazję porozmawiać na żywo w trakcie finału – wywiad prowadził Dawid Żygadło z Manchesterowcy News. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej na temat transferów pieniężnych zajrzyjcie na VarsoviaFX na Facebooku. Podziękowania ogromne dla Open Finance Solution, z którymi również przeprowadzaliśmy wywiad na naszej antenie. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat sytuacji na rynku nieruchomości oraz finansów. Zajrzyjcie na ich stronę na FB. Podziękowanie dla Butterfly Children Nursery, przedszkole, które zawsze wspiera naszą inicjatywę! No i ostatni sponsor to BMW SQUAD UK, który wraz z  Polskim sklepem „Minimarket u Reni ” oraz Accident Injury Solicitors  zorganizowali loterie samochodową.  Zrobił ogrom dobrej roboty.   Mieliście okazję zobaczyć ich na wizji wielokrotnie, więc sami widzieliście jaka jest to fantastyczna grupa ludzi!

Start: 12:00! To była godzina “Zero” dla nas! Już nieco wcześniej donośny głoś Dzioba było słychać w calym budynku “TRZY MINUTY DO WEJŚCIA NA ŻYWOOOOO”! Siadamy, czekamy, patrzymy po sobie, siła i moc i wiara w naszych widzów! Przycisk “Go Live” w gotowości! STARTUJEMY!

Nasza transmisja na żywo poszła całkiem nieźle, obserwowaliśmy ze zdumieniem rosnącą liczbę osób oglądających naszego streama. Widzieliśmy masę serduszek, lajków i komentarzy! Nadawaliśmy w 6 miejscach naraz! Transmisje można było oglądać równocześnie na naszym wośpowym Youtubie i na Facebooku na Manchesterowcy News, Manchesterowcy-Polacy w Manchesterze, Together Family Centre, na profilu jednej z prowadzących Katarzyny Łakomskiej-Haracz i oczywiście na stronie wośpowej na Facebooku!

Licytacje cieszyły się oczywiście największą popularnością. Pierwsze aukcje rozpoczął El Dziobu z zespołu PRL dosyć nietuzinkowo, gdyż zaprosił na wizję swojego… wroga. Dziobu trzymał w ręce kij do baseballa na wypadek srogiej walki. Na plan weszła Ola Rogalska, była wokalistka zespołu PRL, która również uzbroiła się z taktyczną broń perfekcyjnej pani domu, czyli … wałek. Na szczęście nie były potrzebne, gdyż na czas finału zawiesili broń (a raczej rzucili je za siebie) i razem poprowadzili licytację, aby zebrać dla dzieci jak najwięcej pieniędzy.

Zdajemy sobie sprawę, że licytacje nie rozpoczęły się najlepiej, gdyż okazało się, że na naszą transmisję wpadł jakiś duży LAG przez co bardzo zacinało naszego streama, a my myśleliśmy, że zainteresowanie licytacjami jest znikome. Zaraz później dowiedzieliśmy się, jak bardzo się myliliśmy! Licytacje poszły fantastycznie. Każda jedna rzecz znalazła swojego nabywcę! Niektóre rzeczy licytowane były niezwykle zacięcie, a my w studio ze zdumieniem patrzylismy po sobie i nie mogliśmy uwierzyć, że Manchester ma tak fantastycznych ludzi wśród Polonii i oni są tutaj, z nami! Koszulki, poduszki, kosz z prezentami od INKA poszły za zawrotne kwoty w granicach 200 funtów! DZIEKUJEMY! Mieliśmy ponad 55 pozycji na liście do zlicytowania! Kosmetyki, koszulki, wośpowe poduchy, które robiły furorę! Oprócz tego dużo kuponów, na torty, usługi kosmetyczne, nawet przegląd motocykla! Naprawdę nie sposób wszystkiego wymienić, ale wszystkie zdjęcia przedmiotów znajdziecie w albumie na naszej stronie.

Tegoroczny finał był pod hasłem “Laryngologia, Otolaryngologia i diagnostyka głowy”. Na tym też skupiliśmy się podczas naszej transmisji, gdyż porozmawialiśmy o depresji, nerwicy i stanach lękowych z mgr Dorotą Halamą, psychologiem, a jednocześnie dyrektorem i założycielem fundacji Together Family Centre w Irlam. Filmik z tego wywiadu będzie dostępny na stronie Together Family Centre więc zapraszamy do przesłuchania i korzystania z pomocy i również bezpłatnych warsztatów. Śledźcie stronę po więcej. Drugim bardzo ważnym tematem był opóźniony rozwój mowy u dzieci. Wywiadu na ten temat udzieliła jedyna specjalistka integracji sensorycznej w regionie, neurologopeda Agata Derda. Filmik również będzie dostępny na stronie fundacji.

Dla najmłodszych mieliśmy również masę atrakcji. Trzy wejścia, czyli całe półtorej godziny zabawy z Kingą Truszkowską, która jest obecna na każdym naszym evencie! Komentarze pod naszym streamem mówiły za siebie. Kinga jedyna w swoim rodzaju do zabaw dla dzieci!

Pomiędzy wejściami z wywiadami, zabawami dla dzieci, licytacjami, na antenę wchodziła Katarzyna Łakomska-Haracz z Manchesterowcy News oraz Dorota Halama z Together Family Centre z najświeższymi informacjami na temat aktualnego stanu e-skarbonki oraz o tym co dzieje się w sztabie. Wspominaliśmy zeszłoroczny finał oraz Marka Krzykacza, który zmarł w grudniu, ale cieszymy się ogromnie, że mógł być z nami. Opowiadaliśmy o tym co już się wydarzyło przed finałem, czyli sadzenie wośpowych drzewek, na które również przybyła grupa ludzi dobrego serca. Podsumowaliśmy nasze wydarzenie “Bijemy kilometry dla WOSP” w którym wytypowaliśmy troje wygranych w kategorii spacer (Iwona Nowak 109km), bieg (Olo Kolo 346km) oraz rower (Marcin Filip 995 km !!!). Dla wszystkich wygranych przygotowaliśmy upominki wośpowe!

Podczas “Co w sztabie piszczy” połączylismy się z Anią Machowiecką, która w Blackpool żąglowala piłką przez 17 kilometrów promenady! Pełen szacun! Łączyliśmy się także z Tomkiem aka zaginiony kuzyn Jurka, który znów zebrał całą puszkę! Łączyliśmy się z Iwoną Mondel, która w stroju mikołajki zabawiała Was pod sklepami na trasie, oraz BMW SQUAD UK, którzy przejechali całą trasą swoimi wypasionymi furami, a na koniec zaszczycili nas swoją obecnością i rykiem silników, które my słyszeliśmy w studio po drugiej stronie budynku! Kiedy przyjechali, przywieźli ze sobą telewizor, który mieli na loterię, ufundowany przez AIS Solicitors, oznajmili nam, że nikt go na loterii nie wygrał! Dziobu dzielnie wbiegł na górę z tym telewizorem, aby go zlicytować, a widzowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania! Opowiedzieliśmy o challenge, który dostaliśmy od sztabu Wołomin, czyli morsowanie, którego my oczywiście się podjęliśmy i nawet zmontowaliśmy film, który zaprezentowaliśmy na antenie. Nie obeszło się bez wzmiance o Najmanie i jego słynnej niebieskiej kurtce. Najman zresztą wpadł do nas do studia:

Finał dobiegał końca, u nas w studio stworzył się mały fanclub Sławomira, Kasi i Darka i Patrycji, którzy niesamowicie licytowali rzeczy podbijając ceny na wcale nie małe! Dziękujemy! Sztab zebrał w gotówce niemal 5000 funtów oraz niemal 50 000 złotych na e-skarbonce! (wynik na tą chwilę, gdyż nie wiemy, czy wszystkie wpłaty doszły już na e-skarbonkę). Czekamy na ostateczny wynik po rozliczeniu sztabu. W tym miejscu dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zdecydowali się oddać fanty na aukcje! Dzięki wam niemal udało się nam pobić rekord. Naprawdę nie brakło dużo. (chyba, że jeszcze kwota wzrośnie, kto wie?)

A na koniec najlepsze! Wpadki i wpadeczki. Oczywiście nie obeszło się bez totalnych wpadek na planie. Od przechodzenia nie w tą stronę, po wpadki słowne. Z niektórych ujęć zrobiliśmy dobre memy. A filmik z wpadkami już niedługo na wospoweym fanpage!

Do zobaczenia za rok!

Ekipa Sztab Manchester

Leave a reply